do początku   |   mapa serwisu   |   kontakt  
O nas » Aktualności
Natura - Naturalna Inspiracja - WYGRALIŚMY KONKURS!!!

Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym "Natura - naturalna inspiracja", KTÓRY WYGRAŁA na naszym obszarze - Puszcza Knyszyńska. 

 

W ramach realizacji celów konkursu dnia 1 czerwca 2015 zorganizowaliśmy w naszej szkole dzień poświęcony programowi Natura 2000, podczas którego dzieci angażowały się w następujące działania:

  • Zajęcia w grupach dla klas I-IV z wykorzystaniem pakietów edukacyjnych Natura 2000 otrzymanych przez naszą szkołę podczas jesiennych warsztatów edukacyjnych  z przyrodnikami. Dzieci miały do wykonania różne karty pracy zaadaptowane z książki „Bajki” znajdującej się w pakiecie. Do wykonania zadań niezbędne było uważne słuchanie wcześniejszej prezentacji oraz przeczytanie krótkich tekstów, jak również współpraca w grupach.
  • Uczniowie klas V-VI mieli okazję połączyć zabawę z nauką podczas gry w karty memo również znajdujące się w przekazanych szkole pakietach.
  • U najmłodszych uczniów postanowiliśmy wzmocnić poczucie estetyki i zachwytu naturą. Aby ten cel osiągnąć dzieci otrzymały kolorowanki przedstawiające modraszka telejusa siedzącego na kwiatku. Z wykonanych prac zrobiliśmy wystawkę, aby również rodzice odwiedzający szkołę mogli zobaczyć w jakie działania angażują się ich dzieci.

Po części warsztatowej, gdy najmłodsi uczniowie udali się do klas aby kolorować piękne modraszki, klasy IV-VI wraz z opiekunami udały się na leśną polanę na długo wyczekiwane zawody pod hasłem Natura 2000 – WIEM-ROZUMIEM-LUBIĘ. Zawody łączyły elementy sportowe, mające na celu promocję zdrowego stylu życia w zgodzie z naturą, z edukacyjnymi związanymi z Naturą 2000. W zawodach wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV-VI podzieleni na 4 grupy, które miały do wykonania 6 konkurencji. Każda z nich wymagała szybkości (bieg po zadanie) oraz poprawności wykonania zadania. Punkty można było otrzymać zarówno za zwycięstwo w wyścigu jak i za poprawne wykonanie karty pracy, prawidłową odpowiedź na pytania przyrodnicze czy prawidłowo wykonany inny typ zadania. Dzieciom najbardziej podobały się następujące konkurencje:

  • odnajdź w okolicy, sfotografuj i nazwij 3 gatunki drzew
  • odnajdź na polanie i zrób zdjęcia dwóm owadom
  • z dostępnych na polanie naturalnych materiałów wykonaj piękny napis NATURA 2000

Mimo że zwyciężyła tylko jedna grupa, wszyscy uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni choć też nieco zmęczeni. Z pewnością wszyscy z nich wiedzą już czym jest NATURA 2000 i jakie korzyści niesie mieszkanie na jej obszarze. 

 

ZWYCIĘSKI FILM Z KONKURSU DO OBEJRZENIA TUTAJ 

 

 

 

 
© 2021 www.sppogorzalki.com.pl | Tworzenie stron internetowych