do początku   |   mapa serwisu   |   kontakt  
O nas » Trochę inne lekcje...
Projekt humanistyczny

Język polski na historii? Czemu nie! Zwłaszcza, gdy omawiamy Powstanie Warszawskie (3 października obchodziliśmy 75.rocznicę jego upadku). W ramach korelacji przedmiotowej ósmoklasiści drużynowo zmierzyli się w piątek z "Kamieniami na szaniec".

więcej
 
PIERNIKOWE WARSZTATY 2017

14 grudnia gościliśmy w szkole panią Henię Storonowicz z Gminnego Centrum Kultury w Dobrzyniewie. Zorganizowała ona naszym uczniom przedświąteczne warsztaty wyrabiania pierników. 

więcej
 
Warsztaty w WDK

12 października 2017 uczniowie naszej szkoły udali się do Domu Kultury w Pogorzałkach na wystawę prac będących efektem warsztatów rzeźby ludowej „Świątki przydrożne”.

 
Smartfon-mój mały świat

Urząd Komunikacji Elektronicznej 6 czerwca 2017 zorganizował lekcje edukacyjne w Szkole Podstawowej w Pogorzałkach w klasach I-III oraz IV-VI w ramach akcji „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”

więcej
 
Zajęcia z Photonem

19 kwietnia testowaliśmy robota Photon. Wszyscy uczniowie klas I - VI mogli spróbować pokierować tym sympatycznym robotem skonstruowanym przez studentów Politechniki Białostockiej.

więcej
 
Dzień Mózgu

W dniach 13 - 19 marca obchodzony był Światowy Tydzień Mózgu. Uczciliśmy to w szkole projektem międzyprzedmiotowym, organizując 15 marca nasz szkolny Dzień Mózgu.

 
DZIEŃ PINGWINA 2017

No i dobiegł koniec I semestr nauki. Oceny wystawione, więc pora na trochę inne lekcje. Tak się składa, że 20 stycznia obchodzimy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Któż z nas nie kocha tych przesympatycznych czarno-białych ptaków, niestety zagrożonych wyginięciem.  Dziś jest ich dzień, więc i my postanowiliśmy to uczcić. 

 
DZIEŃ KSIĄŻKI - projekt międzyprzedmiotowy

Lekcja otwarta – maj 2016

Jak co roku rodzice uczniów naszej szkoły mogli wziąć udział w lekcji otwartej.  Tym razem odbyła się ona pod hasłem "Z książką przez wieki". Uczniowie wraz z rodzicami dowiedzieli się, jak powstała książka i jak wyglądały pierwsze z nich.

więcej
 
Łączy nas pamięć - kwiecień 2016

Akcja społeczna „Łączy nas pamięć” to kolejne wydarzenie, w którym nasi uczniowie wzięli udział. 73 lata temu 19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Na pamiątkę tamtych wydarzeń uczniowie na prośbę Muzeum Polin wykonali żółte żonkile. 

 

więcej
 
Spotkanie ze streetworterkami

W dniu 9 marca 2016 roku gościliśmy w naszej szkole dwie panie pracujące z osobami bezdomnymi (tzw. streetworkerki). Uczniowie klas IV-VI mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy z ludźmi, którzy żyją na ulicy, bez pracy i środków do życia. Dowiedzieli się, jak bardzo potrzebni są streetworkerzy, którzy niejednokrotnie ratują osoby bezdomne przed śmiercią.

więcej
 
1   2   3   następny  >> 
 
© 2024 www.sppogorzalki.com.pl | Tworzenie stron internetowych