do początku   |   mapa serwisu   |   kontakt  
O nas » Aktualności
Dzień Wiosny 2018 i Światowy Dzień Wody

Dziś przywitaliśmy wiosnę w dość nietypowy sposób. Klasy młodsze przygotowały krótkie przedstawienie i rozwiązywały zagadki o zwiastunach wiosny. Wyklejały w grupach tęczę.

Były występy w ramach zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski turnieju "Mam talent". Jednak główne zabawy i konkursy były związane ze Światowym Dniem Wody, który przypada 22 marca. Uczniowie klas IV-VII wzięli udział w "Wodnej Grze Terenowej". Uczestnicy wcielali się m.in. w role dziennikarzy, lokalnej społeczności i aktywistów, i podzieleni na pięcioosobowe drużyny wykonywali zadania czekające na nich w kilku stacjach tematycznych. Zadania wymagały logicznego myślenia, czytania za zrozumieniem, wyciągania wniosków, umiejętności współpracy w grupie i wielu innych umiejętności. Wszyscy mieli jeden cel – zmniejszyć problem dostępu do wody i to w niecałe 3h przechodząc pięć różnych stacji! Młodzież dowiedziała się czym jest prawo do wody, ile wody zużywa się do produkcji szklanki herbaty czy tabliczki czekolady! Na koniec był Wodny Quiz Kahoot, który wygrała grupa pod nazwą „Grupa porządkowa”. Dzień z pewnością możemy zaliczyć do udanych i już myślimy nad kolejną pouczającą wyprawą...

 

Wykorzystane gry i materiały otrzymaliśmy od Polskiej Akcji Humanitarnej, ponieważ dołączyliśmy dzisiaj do ich akcji „Studnia dla południa”.

Zachęcamy do zapoznania się z umieszczonymi poniżej ciekawymi i ważnymi informacjami o wodzie, które na pewno zmuszą do refleksji.

 

Studnia dla południa                                   Wirtualna woda

 
© 2019 www.sppogorzalki.com.pl | Tworzenie stron internetowych