do początku   |   mapa serwisu   |   kontakt  
O nas » Aktualności
Hodowla motyli zakończona

Pogoda tej wiosny zaskoczyła chyba każdego, nasze motyle tym bardziej nie miały ochoty na podróż w daleki świat i chyba wolały spędzić jeszcze trochę czasu w naszej szkole, zanim na dobre zaczęło świecić słońce. Dzięki temu dzieci dłużej mogły obserwować motyle. Wypuściliśmy je dopiero jak zrobiło się ciepło 12 maja.

 

W ramach naszego projektu hodowli motyli, nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w lekcjach opartych na historii Małej Głodnej Gąsienicy według Erica Carle'a, twórcy przepięknych książek dla dzieci. Czytaniu opowieści o perypetiach gąsienicy w języku angielskim toważyszyła zabawa z wielką pluszową gąsienicą uszytą na wzór bohaterki książki. Dzieci na jej widok piszczały z radości i z wielką  przyjemnością karmiły gąsienicę dokładnie tym, co zjadła w historii Erica Carle'a. Poprzez zabawę poznały nowe słowa związane z tematem żywienia, przypomniały nazwy dni tygodnia oraz liczby. Starsze klasy wzięły udział w lekcjach CLIL w języku angielskim na temat rozwoju motyla.

 

Lekcje z gąsienicą zachęciły dzieci do wzięcia udziału w konkursie na najsympatyczniejszą gąsienicę, którego rozstrzygnięcie nastąpi niebawem.

 

Książkę w języku angielskim „The Very Hungry Caterpillar” wraz z pluszową gąsienicą i pożywieniem dla niej pożyczyła naszej szkole Szkoła Językowa ABC z Białegostoku, za co serdecznie dziękujemy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni. 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kolejnych etapów rozwoju naszych gąsienic, a także z zajęć w ramach tego projektu.

 
© 2019 www.sppogorzalki.com.pl | Tworzenie stron internetowych